سبک مینیمال چیست ؟

سبک مینیمال چیست ؟

کمتر، بیشتر است...! این شعاری است که بر ظاهر این سبک پر مخاطب لباس در دنیای تولید و فروش لباس حاکم است. به اصول اولیه بازگردیم و از تزئینات و پوشش های غیر ضروری خلاص شویم تا با کیفیت پارچه، رنگ های خنثی و برش های ساده در مرکز توجه قرار گیریم. یک زن باهوش برای جذاب بودن تمام و کمال و زیبایی بی حدومرز و کم نیاوردن زمان به طور استاندارد سادگی را در پوشش خود انتخاب میکند و این سادگی جز در سبک های پوشش مینیمالیستی امکان پذیر نمی باشد. دراین مقاله از رمگا با ما همراه باشید تا تمام زوایای این سبک پر مخاطب آشنا شوید.

 

 

ریشه های سبک مینیمالیستی

پس از چندین دهه افراط و تفریط در مد و سبکهای پوشش با شکل‌ها و تولیدات مختلف، در دهه 90 این شلوغی ها و افراط و تفریط ها جای خود را به زیبایی‌شناسی جدید و تمیز داد. سبک های جدید بر خلوص و سادگی خطوط با تناسبات هندسی عالی ، برش های ساده ای که بر روی تعادل در پوشش و ساده انگاری پوشاک تمرکز داشتند. برخی از اولین مدهای مینیمالیستی در اواخر دهه 80 به لطف طراحان بزرگ ژاپنی مانند یوهی یاماموتو و ری کاواکوبو شروع به ظهور کردند که هر دوی آنها طرفدار رنگهای تیره و مشکی کامل بودند و ساختار شکنی پوشش و تمرکز بر روی سیلوئت آن زمان ازبین بردند. خلوص خطوط و سادگی بی‌عیب آن مفهوم سنتی زیبایی ژاپنی را که جزو اولین تمدن های پوشش کلاسیک در دنیای مُد بود مشخص می‌کند.ب.م

اما در همین حال در اروپا، طراحانی مانند هلموت لانگ، جیل ساندر و مارتین مارگیلا روند مینیمالیستی را به تصویر کشیدند که زنی طبیعی، پیچیده و جاودانه را با برش‌های بی‌عیب و نقص و مواد خلاقانه به تصویر می‌کشد. در ایالات متحده نام هایی مانند کالوین کلین یا دونا کاران در زیبایی شناسی خیلی زود پیشگام شدند.

 

ساختار سبک مینیمالیستی چگونه است؟

مینیمالیسم الهام گرفته از راحتی و زیبایی و سادگی تمام برای زنان جهان است که عین دارا بودن تمامی این آیتم های مثبت به دنبال کاربردی بودن و کارایی داشتن بدون دست کشیدن از پیچیدگی است. استایل مینیمال در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشورها مرسوم است به عنوان مثال، در نیویورک دهه 90 شایع شد:و زنانی که برای ورود به محل کار، لباس های رکابی بلند ودامنهای دست و پاگیر که همیشه در انتهای لباس گل لود و کثیف بود بر سر کار میرفتند.در دفتر بی عیب و نقص ظاهر شدند. حضور سبک مینیمال در دنیا باعث ظاهرشدن انسانها با سبک و سیاق شیک و منظم در زندگی روزمره شان شد.

 

ساختار سبک مینیمال

 

اولین مورد، مشخصه طراحان مینیمالیست اروپایی استفاده از پارچه های سبک بود، در حالی که ایده شلوار جین در محل کار توسط طراحان آمریکایی در کمد لباس رسمی قرار گرفت آنها این سبک از پوشش را برای دختران شهری آمریکایی ایجاد کردند، که به سرعت مورد توجه در سراسر دنیا قرار گرفت. هر شروع تازه ای در پوشش اتفاق می افتاد به سرعت برای زنان نیز رغم میخورد، طراحان کت و شلوارهای مردانه را که برش های بزرگ و نامتقارن داشتند با لباس ها، دامن ها و حتی شلوار جین به گونه بسیار بی عیب و نقصی هماهنگ می کردند.

 

سبک مینیمال

 

تمامی طراحان که در حال کوچ از بی سبکی به سبک داشتن بودند اضافه‌ها را کنار گذاشتند و برش و کیفیت تر پارچه‌ها کلید خورد مسائلی در طراحی اهمیت پیدا کرد که قبل از آن حتی به آن فکر هم نمیشد موارد چون (( خطوط ناب - حرکت لباس -  ترکیبات بافت -  حجم و نسبت - رنگ و ... )) کیفیت پارچه ها. از ابریشم، ارگانزا یا ترمه مخلوط شده با پارچه های پنبه ای، جین یا پارچه های مصنوعی به صورت خلاقانه ی مورد استفاده قرار گرفت تا به ترکیبی عالی و عملی همراه با ظرافت بدست آید تا نگاه دچار نگاه بین الملی شود .

 

چگونه استایل مینیمالیستی بپوشیم؟

 

شلوار جین راسته
چیزی که باید در کمد لباس هر خانمی وجود داشته باشد.

پیراهن سفید
لباسی جاودانه با امکانات بی نهایت. به جای نسخه سفت و محکم، پیچش متفاوتی را با جزئیات روی دکمه ها یا پارچه آن انتخاب کنید.

بلیزر
لباس مناسب برای بلند کردن تی شرت و شلوار جین. یک تن خنثی با برش مستقیم انتخاب کنید که تطبیق پذیری را فراهم می کند

لباس خواب
یک مد نمادین دهه 90 که نباید در کمد لباس شما گم شود. این یکی را با برش جانبی امتحان کنید تا شکل اندام خود را بیشتر کنید.

یقه اسکی
بلوزی که یک پایه بسیار مناسب است که با هر نوع شلواری به راحتی ست میشوند اما طراحان شلوارهای مام فیت و گشاد کاملاً ترجیح می دهند تا تضاد حجمی ایجاد کند.

ژاکت
به لطف روند قدرتمند لباس پوشیدن مرتبط با مینیمالیسم، ژاکتها اداری به شما احساس جذابت و پیچیده بودن می دهد.

تی شرت ساده
ساده است. ولی سادگی آن فراموش نشدنی  آنها را در رنگ های سفید، خاکستری یا سیاه در کمد لباس خود جای دهید.

دامن میدی
نرم و با حجم کم برای ایجاد لایه بندی با پیراهن و بلوز به آسانی نشسته و بسیار شیک است.

سرهمی
یک لباس راحت و بسیار شیک اما برای پوشیدن فقط به کفش مناسب نیاز دارید تا نتایج چشمگیر داشته باشید.

ترنچ کت
یک قطعه ظریف ضروری است با ارسال تمامی مفاهیم مردانگی که مهمترین مشخصه سبک مینیمال بازی می کند.

ترکیب سیاه و سفید
این انتخاب در پیراهن ها و شلوارها 100٪ موفقیت سبک شما را تضمین میکند، این جفت شدن اساسا هرگز اشتباه نمی شود.

آرایش و موی طبیعی
ساده بودن در سبک مینیمال همیشه نطقه قوت این سبک بوده که به مهمترین علت پر طرفدار شدن آن تبدیل شده است با ساده نگه داشتن مو و آرایش و اجازه دهید که پوستتان به طور طبیعی بدرخشد، در این حالت لباس و اندام شما همیشه در مرکز توجه قرار گیرد.

تجهیزات جانبی
در کلاسیک ترین حالت خود قرار بگیرید جواهرات ساده رنگ طلایی از بیرنگی بهتر است اما زیاده روی در آن تمام هنر خاص و متفاوت شمارا از بین می برد.

 

بایدها و نبایدهای سبک مینیمال

 

نباید ها :
مارکها و چاپ ها را به حداقل برسانید به قول طراحان لباس سبک مینیمال سوء استفاده از هر طرحی آسیب رساندن به سبک است و استفاده بیش از حد آن برعکس یک ظاهر مینیمال است.

اگر لباس ها یا لوازم جانبی زیادی بپوشید اصالت ظاهر ساده اما موثر را تضعیف می کند.

 

بایدها :


بافت ها را مخلوط کنید! به عنوان مثال، یک دامن ساتن ظریف با بالاتنه بافتنی.

روی یک تکه بودن پارچه لباس بی انتها سرمایه گذاری کنید.

برش های منحصر به فرد و تمیزی را انتخاب کنید.

سادگی و انتخاب درست تطبیق پذیری و ظرافت را به استایل شما هدیه می دهد.

از رنگ به درستی استفاده کنید. اجازه دهید رنگ های خنثی شاخصه مثبت لباس های شما باشند و با چند اکسسوری کلاسیک کمی رنگ لعاب را به آن اضافه کنید.

 

مطرح ترین های سبک مینیمال

 

 


کارولین بست: همسر جی کی کندی یکی از معرفترین طراحان سبک موفق شد لقب محتاطانه ترین مینیمالیسم قرن را به خوبی به تصویر بکشد و به خود اختصاص دهد. او توانست با ترکیب لباس های ارزان قیمت با برخی از معتبرترین برندهای جهان، سبک معمولی و آرام را ایجاد کرد که در عین حال شیک و ظریف است.


کریستی تورلینگتون: به‌عنوان یکی از طراحان برند کالوین کلاین در دهه 90، تصویر او مظهر سبک دراین برند بود.


اشلی و مری کیت اولسن: یال‌های فرفری بلند، آرایش های ساده با رنگ‌های گوست و الخصوص اشتیاق آنها به رنگ مشکی، دوقلوهای اولسن را به نمادهایی با مهر هویت سبک تبدیل کرده است. بعداً آنها سبک مینیمال خود را به برچسب The Row ترجمه کردند که یک برند تصفیه شده نیویورکی بسیار موفق است.


پرنیل تیسبیک: ستاره بی چون و چرای سبک خیابانی و نابغه این سبک . این زیبایی دانمارکی به لطف روشی که برای معرفی ترندهای اصلی فصل به فصل بدون دست کشیدن از سبک آرام و ساده اسکاندیناوی خود، هزاران دنبال کننده را مجذوب خود کرده است.

 

 

 

 

 

۵
از ۵
۱۶ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش