25 روش کم کردن هزینه های خرید لباس ...

  روشهای کلیدی در صرفه جویی هزینه های خرید لباس ...!

امروزه راههای بسیار زیاد و فراوانی برای کاهش و صرفه جویی در هزینه های خرید لباس و تعمیر و نگهداری آنها پیشنهاد میشود که پرداختن به همگی آنها بسیار زمان بر و یا شاید گاها از هزینه خود لباس بیشتر باشد، در کشور ما ایران طبق آمار انجمن نساجی ایران در سال 1401 به ازای هر فرد به طور متوسط سالیانه  2/700/000 تومان در سال برای پوشاک و لوازم جانبی هزینه می شود که این رغم در اواسط نیم سال دوم به علت افزایش بی سابقه نرخ تورم به سرعت در حال افزایش است. اما با این حال راههای فراوانی وجود دارد که به کمک آنها می توانید در شرایط این چنینی این رغم را اصلاح کنید و یا این هزینه ها را به بهترین نحوه ممکن مدیریت کنید و همچنان خوب به نظر برسید. در این مقاله جذاب از مجله مُد رمگا به معرفی 25 راهکار نهایی و کلیدی در کم کردن هزینه لباس میپردازیم برای اطلاع ازین راهکار ها با ما در ادامه این مطلب همراه باشید  . 

ب.میران benyamin miran

ب.میرانbenyamin.miran

 

 

خرید کردن بخصوص خرید لباس به ویژه برای خانمها در همه جای دنیا همیشه از بزرگترین سرگرمی ها و تفریحات به شمار می آمده، حتی اگر کمد لباسشان در حال ترکیدن باشد، لباسها جذاب - رسا - زیبا و اما گران هستند حال چه اتفاقی می افتد اگر کیف پول شما کمی خالی باشد و یا هزینه های دیگری را در الویت خود قرار داده باشید، ما در اینجا 25 روش که می‌توانید به کمک آنها در هنگام خرید لباس‌های جدید در پول خود صرفه‌جویی کنید و یا از آنچه قبلاً داشته اید، نهایت استفاده را ببرید به اشتراک گذاشته ایم.

 

 • 1. اصول عمومی را خوب ولی نه گران بخرید

اولین و مهمترین نکته رعایت خرید خوب و کنترل در خرید است اگر در حال خرید تکه‌های زیرین و لایه‌بندی های لباس هستید که بیشتر آن‌ها را در زیر چیزهای دیگر می‌پوشید - مانند شرت - عرق گیر - تاپ‌ها یا بادی ها ساده خرید کنید به خود زحمت خرید که یک نام تجاری برند و گران را ندهید. هیچ کس قرار نیست آن را ببیند، مدت زیادی دوام آوردن لباس های زیرین فقط و فقط به تعویض روزمره و جنس خوب پنبه ی آنها بستگی دارد - کار زیرپیراهن این است که عرق را از پیراهن و دکمه های زیبای آن برای شما را حفظ کند، درست است؟ به چیزهایی مانند رویه مناسب و مرغوب و با کیفیت و شلوار های خوب بچسبید و الویت و هزینه را برای چیزهایی که واقعاً نشان می‌دهید ذخیره کنید.ب.م

 

 • 2. خارج از فصل خرید کنید

همه ما می دانیم، خریدن لباس قبل از فصل بسیار هیجان انگیز است. مثلا وقتی در اواخر فصل زمستان هستیم و سارافون های سبک را در نیوکالکشن ها میبینیم به شما احساس دست می دهد که بهار نزدیک است. اما این خرید به هیچ عنوان خرید بصرفه ی نیست چرا که همیشه در انتظار خرید بعدی هستید و به اجبار حداکثر قیمت خرده فروشی را پرداخت می کنید. اما اگر برای فصلی که درحال اتفاق نیست خرید کنید، مسلما قیمت بسیار بهتری خواهید پرداخت. مطمئناً، خرید یک ژاکت در حالی که بیرون از خانه تقریباً آفتاب بشدت در حال تابیدن است، عجیب به نظر برسد، اما باعث صرفه جویی بسیار زیادی در پول نقد شما می شود.

 

 • 3. در زمان حراج خرید کنید

با کمی گذشت از بروز بودن در شکل ظاهری و تیپ خود براحتی میتوانید تولیدات برندهای بگذریده را بخرید اینگونه می توانید از 30 - 40 - 50 و یا70تخفیف در قیمت خرده فروشی صرفه جویی کنید ! در برخی از کشورهای دنیا مجموعه های فروشگاه‌های بنام اُوت‌لِت وجود دارند که هدفشان فروش همیشگی ترکیبی از اقلام و جنس های فصلول گذشته برند ها است که در زمان خود (معمولاً به دلایلی مانند رنگ نامطلوب، تناسب ضعیف یا روند مُد کوتاه مدت ) فروخته نشده‌اند و یا اقلامی که فقط برای اوت‌لت ها تولید شده‌اند. این فروشگاه تنها جاهایی هستند که قیمت ها در آنها نزدیک به قیمت تولید «فروش» به قیمت واقعی است. اقلام و جنس هایی که در این فروشگاه ها و یا زمان حراج در فروشگاه‌ها خود هر برند توضیع می‌شوند معمولاً دیگر درگیر واژه مُد روز ، رنگ بندی ، سایز بندی و... نمی باشند بنابراین تنها چیزی که واقعاً برای آن هزینه می‌کنید برچسب آن و کیفیت آن برند است .

ب.میرانbenyamin.miran

 

 

 • 5. به راحتی از کنار روندها مُد بگذرید

گرایش های مد همگی لحظات خاص خود را دارند و مُد پسندان هم همیشه درگیر بروز بودن در این مهم این موضوع خواه همه چیزش چاپ یک مارک در یک قسمت خاص از لباس باشد یا خواه یک توری به سبک آکسفوردقدیم در یک لباس شب زیبا در یک برند مطرح جهانی مُد پوش ها باید در آن زمان خاص آن را داشته باشند تا در هرجمعی به عنوان مُد پوش شناخته شوند و یا به اطرافیان بگویند که هی من این لباس را یکسال پیش در کمد لباسم داشتم. اما در حقیقت وقتی آن لحظه تمام شد آن لباس برای همیشه یا در کمد لباس نشسته یا برای خیریه می روید، فروشگاه‌هایی مانند H&M و یا Forever 21 یاحتی  LCWKIKI سعی می‌کنند شما را به خرید اجناس فوق‌العاده با مُد روز  وادار کنند زیرا به نسبت مدلهای اصلی برندهای مادر بسیار ارزان هستند، اما در مورد آن فکر کنید – اگر عادت کنید که دائماً جدیدترین ترندها را خریداری می‌کنید و بعداز مدتی طولانی آنها را استفاده نمی کنید، آیا واقعاً همینطور هستید.هدف به مُد روز بودن است آن هم ارزان؟ توصیه ما این است به جای درگیر شدن با مُد روز که سریع و گذراست ، فقط اجناس خوب را خریداری کنید که واقعاً دوست دارید و با استایل شما همخوانی دارد. چه کسی می داند، لحظه ی مُدی که درگیرش می شوید ممکن است به یکی از لوازم اصلی یا هزینه جانبی خوب برای شما تبدیل شود.

 

 • 6. گزینه های خود را با لوازم جانبی گسترش دهید

 

با اکسسوری‌ها به کمد لباس‌ خود جان دوباره ی بدهید و لباسهای خود را هیجان‌انگیزتر کنید - به گردنبند، دستبند، کمربند و روسری فکر کنید که می‌توانید با لباس‌هایی که از قبلاً دارید ترکیب کنید و یک ست جدید را به نمایش بگذارید و کمد لباس خود را از کسالت و یک نواختی در بیاورید، کمی لوازم جانبی می تواند باعث شود که لباسهای شما سرگرم کننده و خاص باشد. این موضوع فقط برای خانم‌ها نیست: پسرها می‌توانند آن را با ساعتها و کمربندها و جوراب‌ها و کراوات‌های طرح‌دار یا رنگارنگ تغییر دهند. در هر صورت، می‌توانید با صرف هزینه‌های بسیار کمتر برای تهیه یک لباس جدید کنار بیایید.

 

 • 7. از کمی دوختن نترسید

نه، ما نمی‌گوییم که باید لباس‌های خود را خودتان بدوزید اصلا! این کار خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد، و در حال حاضر با پیشرفت لوازم دوزندگی در صنعت مُد واقعاً سخت تر. در عوض، فقط برخی از اصول اولیه خیاطی را یاد بگیرید. دوخت دستی یک دکمه در واقع بسیار آسان است و گاهی به خوبی می توانید جلوی خرید یک پیراهن جدید را به علت افتادن دکمه پیراهنتان بگیرد. از ژاکت کش باف پشمی خسته شده اید؟ با تعویض دکمه ها به آن جان تازه ای ببخشید. اگر صاحب چرخ خیاطی هستید یا به آن دسترسی دارید، انجام یک سجاف ساده را یاد بگیرید. می‌توانید با پر کردن پارگی شلوار جین خود، و یا آن شلوارهای کاملاً دوختی که هنگام راه رفتن از میان یک گودال خراب کرده‌اید، کلی صرفه‌جویی کنید. می‌توانید آن‌ها را به یک شلوار کوتاه بی‌نقص ببندید.

 

 

 • 8. از سایتهای کوپن برای به دست آوردن یک خرید خوب قافل نشوید

تمامی برندهای دنیا در برنامه ها و سایت های تخفیف عضو هستند دراین سایتها  برای همه چیز کوپن تخفیف وجود دارد، در ایران ما هم تعداد زیادی سایت و اپلیکیشن تخفیف مانند سایتهای تاپ کوپن و تخفیفان با هزاران کوپن عالی وجود دارد که می تواند به شما در صرفه جویی و کم کردن هزینه های خرید کمک کند. امروزه این سایتها نسخه های برنامه های رایگان خود را که مبتنی بر مکان شما تعریف شده اند برای Android و iOS ارایه میکنند که به شما امکان می‌دهد کوپن‌ها را در نزدیکترین فروشگاه‌های (هم زنجیره‌ها و هم تاجران محلی) جستجو کنید. در برنامه مانند ترب یا ایمالز شما این امکان را دارید که قیمت ها به مقایسه گذاشته و کالای مد نظر خود را با ارزانترین قیمت خریداری کنید

 

 • 9. با فروشنده دوست شوید

آیا جایی را سراغ دارید که همیشه دوست دارید آنجا خرید کنید؟ بسیار ارزشمند است که با یکی از فروشندگان آنجا آشنا شوید. نه تنها خدمات بهتری دریافت خواهید کرد (که هرگز ضرری ندارد)، بلکه همیشه شما از قبال این آشنایی یک قدم از دیگر مشتریان آنها در مورد فروش محصولات جدید آفرها و معاملات آتی جلوتر خواهید بود.یا اگر کالایی وجود دارد که دوست دارید داشته باشید اما قیمت آن کمی زیاد است، می‌توانید از او بخواهید به شما تخفیف داده یا اگر فروشنده یک برند است از کد تخفیف خود برای شما استفاده کند.ب.م

 

 

 

 • 10. مراقب برچسب های راهنمای شستشوی لباستان باشید

آیا می دانید لباسها هم بروشور مصرف دارند ارزش یک لباس فقط هزینه خرید آن نیست ؟ حفظ و نگهداری آن هم ارزشمند است لباس ها هم مانند وسایل نقلیه ویا لوازم الکترونیکی و ... دارای دستور العمل مصرف و نگهداری می باشند. این دستور العمل ها به شما در حفظ هر چه بهتر و بیشتر لباستان کمک شایانی میکنند به طور مثال اگر در حال خرید اقلامی هستید که فقط نیاز به خشک شویی دارند و پس از اینکه از فروشگاه به خانه رسیدید آنرا داخل ماشین لباسشوی انداخته تا تمیز شوند به آن لباس آسیب وارد کرده اید. برای آگاهی از این موضوع و شناخت تمامی علائم شستشوی لباسها توصیه میکنیم مقاله راهنمای شستشوی لباس مجله رمگا را مطالعه کرده تا به بهترین نحو ممکن با نحوه شستشو و نگهداری لباس آشنا شوید .

 ب.میران benyamin miran

 • 11. فقط چیزی را بخرید که واقعاً می توانید برای آن پول بپردازید

اگر توانایی پرداخت را ندارید، باید از آن خرید بگذرید. یکی از راه‌هایی که می‌توانید خودتان را در یک رژیم غذایی پرخرج قرار دهید این است که فقط با پول نقد لباس بخرید. تحویل دادن ریال های واقعی به فروشندگان باعث می شود پول کمتری خرج کنید. در این صورت بسیار واقعی تر از خرید لذت می برید و سبد خرید کوچکتری را از زمین بر میدارید، حتی اگر به همان میزان و یا خیلی بیشتر در حساب بانکی خود پول داشته باشید بازهم سعی کنید کارتی جدا با مبلغی معین و یا با پول نقد خرید کنید. هرگز وارد خریدی خارج از دایره مالی تعیین شده نشوید.

 ب.میرانbenyamin.miran

 • 12. لباس های خود را با احتیاط نگهداری کنید

با مراقبت مناسب از لباس هایی که دارید عمر آنها را افزایش دهید. این بدان معناست که در واقع وسایلی مانند ژاکت و بلوز و تی شرت را تا کنید، کشوهای خود را بیش از حد با لباس های تا شده پر نکنید، از آن کیسه های پلاستیکی خشک شویی را استفاده کنید لباسهای خوبتان را آویزان کنید. آویزان کردن لباس تا 40 درصد عمر آن لباس را افزایش میدهد و تا 60 درصد فرم ظاهری آن را حفظ میکند اما برای اقلام آویزان شده روی آن چوب لباسی‌های «بغل کردنی» سرمایه‌گذاری کنید. چوب لباسی های خوب کمی گران‌تر از خرید آویزهای پلاستیکی معمولی است، اما آنها شانه‌های بالاتنه شما را منحرف نمی‌کنند و فرم اصلی لباس را تغییر نمی دهند.

 

 • 13. خرید هیجانی یا فلش کش انجام ندهید

شک نکنید برنامه های فروش سریع یا فروش فوق العاده منجر به بالارفتن آدرنالین و خریدهای دیوانه‌کننده می‌شود خریدهایی که حتی گاها بعد از چند ساعت با پشیمانی همراه است اما آبی که ریخته ... ! در آن لحظه شما واقعاً فکر نمی‌کنید که آیا به آن تی شرت یقه مردانه بنفش یا کفش یا دوربین نیاز دارید یا خیر، فقط فکر می‌کنید که چقدر عالی، فقط تعداد کمی از آن موجوده، و خدای من من فقط چند دقیقه دیگر فرصت دارم تا این را خرید کنم! سایت‌های فروش محصول برخلاف صفحات اصلی برندها با وسوسه کردن شما و با گفتن اینکه تخفیف‌ها و کوپن های تکرار نشدنی را بر روی کالاهای خود دارند که شما برنده استفاده از آن شده اید و میتوانید دریافت کنید، شما را جذب می‌کنند - و بله، کاهش قیمت بسیار زیادی است - اما در گرماگرم فروش فوری، احتمالاً تصمیم‌های عاقلانه‌ای نمی‌گیرید و دراین بین خرید هایی انجام می دهید که اصلا به آنها هیچ نیازی ندارید.

 

 • 14. شکارچی باشید

فروشگاه‌ها بزرگ و فرشندگان برند تمایل دارند گران‌ترین اقلام را درست در وسط طبقه فروش قرار دهند، به ویژه بوتیک‌های گران‌قیمت، آن‌ها برای فروش هیجان‌زده نیستند وهیچ تمایلی برای فروش ندارند حتی گاها دیده می شود آنها قفسه‌ی کالا فصل خود را خالی از محصول و یا کم محصول به نمایش بگذارند. زرنگ و باهوش باشید در مغازه قدم بزنید و چشم‌هایتان را برای پیدا کردن مدل های جدید و هیجان انگیز ببندید. فروشگاه‌ها با دقت چیده شده‌اند تا شما را تشویق به خرج کردن پول کنند، بنابراین یافتن اقلامی که بیشترین تخفیف را دارند ممکن است کار سختی باشد اما شماید که باید این چالش را پشت سر بگذارید و بهترین خرید ها را انجام دهید و فروشگاه ها و مراکز خرید را بخوبی بگردید.

 

 • 15. زیپ های خود را بسته نگه دارید

نکته عجیبی است شاید هم مسخره به نظر برسد، اما یکی از دیگر راه ها برای ماندگاری بیشتر لباس‌هایتان است: قبل از اینکه لباس‌هایتان را بشویید، مطمئن شوید که هر چیزی که زیپ دارد (مانند شلوار و هودی) بسته باشد. به این ترتیب، دندان‌های زیپ در ماشین لباس‌شویی یا خشک‌کن شما به هم نمی‌خورد - و دیگر لباس‌هایی را که در آن قرار داده‌اید، پاره نمی‌کنند یا نمی‌کشند.

 ب.میران benyamin miran

 • 16. با موقعیت های خاص تعویض کنید

لباس کمی بگیرید در عوض دوستان خوب بیشتری پیدا کنید این یک ضرب المثل فرانسوی است ، اگر شخصی هستید که برای هر مناسبتی بایستی لباس خاص آن را به تن داشته باشید و همه چیزی را همه جا نمی پوشید. به خصوص زمانی که شما لباس مناسبی برای رفتن به یک عروسی ندارید یا  در روز تعطیل در یک تاکستان، ویا آخر هفته ساحلی در پیش دارید در کل اگر موقعیت خاصی پیش رو دارید و دوستان هم اندازه دارید، از کمد او لباس جدیدی برای پوشیدن قرض بگیرید و زمانی که برای او رویدادی در راه است، می توانید لطف اورا را جبران کنید اینگونه و هر دوی شما جلوه بهتری در لباس رسمی خود دریافت می کنید. که البته شاید هم برای بعضی از دوستانتون ممکنه اینکار خوشایند نباشه .

 

 • 17. سری به مغازه های صرفه جویی بزنید

اگر مصمم به خرید یک لباس هستید و نمیخواهید از دست فروشان لباس‌های بسیار ارزان‌ قیمت تهیه کنید اگر فروشگاهی است که از یک خیریه حمایت می‌کند سری به آنجا بزنید و این نوع خرید را تجربه کنید. صرفه جویی همیشه برای افراد ضعیف نیست شما تلاش خود را بکنید. برخی از برندهای بزرگ مانند   H&M - ZARA - OMEGA - ROMEGAو ... همیشه و در فواصل زمانی مشخص شروع به بیرون کشیدن محصولات LAST TIME خود از قفسه های انبار خود می کنند و در طراح های خیریه به نفع نیازمندان در موسسات خیره با برچسب اصلی خود به فروش می گذارند اما با قیمتهایی بسیار بسیار مناسب که این موضوع جستجو را دلهره‌آور می‌کند. اگر یک آیتمی اندازه شما نیست که شانس ندارید - اما اگر اندازه شما باشد، امتیاز خوبی بدست آورده اید و بسیار خوش شانس هستید.

 

 • 18. خرید ترال یا استوک

اگر در خرید حرفه ای هستید، اگر جنس شناس هستید اگر برایتان دست دوم بودن یک لباس اهمیت ندارد یا لباسی با طراحی خاص را دنبال می کنید می توانید به فروشگاه های لباس استوک مراجعه کنید - اگر بیش از یک سال از عمر لباس گذشته باشد که هیچ اما اگر کمتر از یکسال باشد، به احتمال زیاد لباس خوبی را پیدا خواهید کرد، و اغلب در قیمت های بسیار مناسب با این حال بسیار محتاط باشید خوب ببینید و امتحان کنید، این فروشگاه ها پر از کالاهای تقلبی و بی ارزش است که ارزش پول شما را ندارند. از پرسیدن سوال از فروشندگان نترسید، اقلام دیگری را که می فروشند بررسی کنید (تعداد زیاد از یک کالا می تواند کالای قرمز باشد، در حالی که خیلی دیگر از اقلام مختلفی که در این فروشگاه موجود است می تواند نشانه های خوبی داشته باشد پس اول مطمئن شوید و خوب آنها را بررسی کنید. دارا بودن نشان اعتماد کالا و یا جواب کسب فروشگاه معمولاً به ما اطلاع می دهند که آیا فروشنده و فروشگاه قانونی است یا خیر  .

ب.میران benyamin miran

 

 

 • 19. به یاد داشته باشید که ارزان رایگان نیست

قالبا، ممکن است شما در معرض خطر قرار گرفتن یک خرید اشتباه با قیمت های بسیار بسیار وسوسه انگیز قرار بگیرید و هیجان زده عمل کنید، در آن لحظه احساس می کنید با این قیمت مناسب بایستی حتما  این مورد را در کمد لباس خود داشته باشید. اما تجربه در خرید خوب از شما یک خریدار باهوش ساخته و قیمت ها شما را کور نمی کنند از آن طرف آدمی هم نیستید که با افرادی که دوروبرتان هستند در مورد خریدها و قیمت خوب خریدهایتان صحبت کنید پس اول فکر می کنید! آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ لحظه ای وقت بگذارید و مطمئن شوید که واقعاً آن مورد را می خواهید.ب.م

 

 

 • 20. فروش عمده را پیگیری کنید

برند های معروف و بزرگ گاها در برخی از فروشگاه‌های تجاری خود فروش های بزرگ سالانه یا نیمه‌سالانه بزرگی دارند که بهترین تخفیف‌های سال خود را ارائه می‌کننداما آنها معمولاً در تقویم فروش و تخفیفات خود هیچ زمان بندی خاصی را رعایت نمیکنند و با آرامش طی فاصله زمانی معینی تخفیفات خود را ارائه می دهند. نه قبل تعطیلات آخر سال و نه حتی در پایان فصل ها شما ارائه تخفیف ازین برند ها نمی بینید اما درست در زمانی که هیچکس انتظار ارائه تخفیف از آنها را ندارند موج عظیمی از تخفیفات باور نکردنی را برای مشتریان خود که با آنها همراه هستند ارائه میکنند. بنابراین باید مراقب آنها باشید. اگر واقعاً به آنها متعهد باشید این تخفیف ها را از دست نمیدهید، در قسمت ایمیل های این فروشگاه ثبت نام کنید، درباشگاه مشتریان آنها عضو شوید ، پیج های اینستاگرامشان را دنبال کنید تا از هر طریقی که میتوانید با این تخفیفات همراه شوید.

 

 • 21. برای زندگی که اکنون دارید خرید کنید

اگر از آن دسته کسانی هستید که وقتی لباسی را میبینید شروع به گفتن داستانی برای خود می کنید که مثلاً اگر در تابستان در خانه ویلایی خود در شمال باشید و این لباس را پوشیده باشید چقدر شگفت انگیز است و احتمالا آن را خرید می کنید اما این موضوع برای زندگی ای که می خواهید به سرعت گران می شود و به احتمال زیاد اقلامی را به دست می آورید که برای روال زندگی فعلی شما کار نمی کنند. همین امر در مورد سایر خریدهای شما نیز صدق می کند - به خودتان نگویید که این شلوار جین زمانی که رژیم بگیرید چقدر عالی به نظر می رسد. اگر واقعاً به شلوار جین نیاز دارید، اکنون یک جفت مناسب بخرید. می توانید به رویاهای فردا ادامه دهید، فقط امروز پول نقد خود را برای آن خرج نکنید.

 

 • 22. در نظرسنجی های آنها شرکت کنید

اکثر برنده های معتبر و بزرگ  که دارای فروشگاه های فیزیکی هستند در رسید های خرید آنها مطالبی چاپ میشود که اکثرا خیلی افراد به آنها بی توجه هستند گاها در پایین این رسیدها علاوه بر معرفی پیج ها و وب سایت و آدرس و شماره تلفن های تماس و سیاست بازگشت و مواردی از این قبیل بعضی از آنها از شما می‌خواهند در مورد تجربه خرید خود در نظر سنجی سایت آنها شرکت کنید. اگر برندی است که اغلب از آن خرید می کنید، این کار را انجام دهید! کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد، این رسید میتواند برای شما را به یک کوپن کوچک تخفیف به همراه داشته باشد و یا یه خرید رایگان اما اینکار به طور معمول 20 - 15 درصد تخفیف برای خرید بعدی‌تان تبدیل می شود.

 

 • 23. لباس های خود را تعمیر کنید

مطمئنا، ممکن است راحت‌تر باشد که از شر لباسی که آسیب دیده خلاص شوید و یا آن را به خیریه بدهید و چیزهای جدید بخرید. اما گاها اتفاق می افتد که واقعاً یک مورد را که دوست دارید و دست بر قضا مقداری رنگ روی آن ریخته یا از قسمتی پاره شده ویا پاشنه کفشتان شکسته یا زیپ و دکمه های آن افتاده است اما ماندگاری و جنس آن را تایید می کنید. آن را تعمیر کنید تعمیرات رایگان نخواهد بود، اما کمتر از هزینه ی خرید برای  اقلام هزینه می کنید،  مقداری خرج خواهید کرد ولی زمان که آنها را پس بگیرید، احساس تازگی و نو بودن خواهند داشت.

ب.میران benyamin miran

 • 24. قبل از خرید آیتم بندی کنید

اگر به خرید چیزی فکر می کنید - یک کیف پول جدید، یک پیراهن جدید،همیشه قبل از اینکه کارت خود را تحویل دهید، خود را به چالش بکشید و سریع یک لیست از سه دلیل برای خرید آن تهیه کنید. (نمی‌تواند به این دلیل باشد که فقط آن را می‌خواهید ، من آن را می‌خواهم و چون می خواهم میخرم ...! ) همیشه حداقل سه آیتم دیگر در کمد لباس خود بیابید که می‌توانید لباس جدید را با آنها  بپوشید، یا به سه موقعیت آینده فکر کنید که می‌توانید آن را بپوشید.اگر کوتاه آمدید، احتمالاً به آن نیاز ندارید.ب.م

 

 • 25. از قانون one in, one out استفاده کنید

 

قانون ورود و خروج

 

آیا واقعاً می خواهید هزینه های خود را مهار کنید؟ از این قانون ساده استفاده کنید: برای هر لباس جدید (یا جفت کفش یا اکسسوری) که می‌خرید، باید یکی را به خیریه بدهید. بله، برای به دست آوردن هر چیز جدیدی، باید چیزی را رها کنید. شاید زیاد است، اما می تواند در شما تفاوت ایجاد کند بین یک کمد لباس کاملاً مناسب و یک موجودی بانکی سالم یکی را انتخاب کنید، و یک کمد پر از لباس های کار آمد و قابل استفاده ویا یک کمد لباسی که در ان جای سوزن انداختن نیست و هر وقت در آن را باز می شود هنوز فکر می کنید همه چیز درآن اضافی است و شما هم هیچ چیز مناسبی برای پوشیدن در آن پیدا نمیکنید. قرار است کدام را انتخاب کنید؟

 

 

ب.میران benyamin miran

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش